Skip to content

67 Market St

Salem, NJ 08079

Built 1900
Commercial

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Jul 1, 2015

Property Information

Block107
Lot1
Qualifier---
CountySalem
MunicipalitySalem City
Tax Map Page9

Building Details

Building Class---
Description3SB
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage---
Acreage0.22

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$9,900
7%
Improvement Value:$130,800
93%
Total Assessment$140,700

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$11,568+4.6%
2024$11,060+8.3%
2023$10,212+2.1%
2022$10,007+0.6%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1900