Skip to content

393 E Broadway

Salem, NJ 08079

Built 1915

Last Sale Date
May 31, 1996

Property Information

Block72
Lot2
Qualifier---
CountySalem
MunicipalitySalem City
Tax Map Page32

Building Details

Building Class15
Description1/2 SF
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,321
Acreage0.07

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$6,300
16%
Improvement Value:$33,100
84%
Total Assessment$39,400

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$3,239+4.6%
2024$3,097+8.3%
2023$2,860+2.1%
2022$2,802+0.6%
Property History

Property Sale

Sale
$0
DeedBook 935, Page 66

Property Built

Built

Year Built: 1915