Skip to content

Woolman Rd

Elmer, NJ 08318

Vacant Land

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Mar 11, 2020

Property Information

Block12
Lot1
Qualifier---
CountySalem
MunicipalityUpper Pittsgrove Twp
Tax Map Page6

Building Details

Building Class10
Description---
Dwellings---
Zoning---
Sq Footage---
Acreage1

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$24,000
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$24,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$739+3.3%
2024$715+6.5%
2023$672+2.8%
2022$654-0.7%
Property History
Sales1

Property Sale

SaleMulti
$425,000

From: GRUBER, SHARON L

To: AMBRUSTER, L SCOTT SR + VALERIE J

DeedBook 3991, Page 925Recorded10/1/2015

Also conveyed in this deed

3 parcels