Skip to content

25 Grange Court

Woodstown, NJ 08098

Built 1969

Last Sale Price
$315,000
Last Sale Date
Oct 31, 2023

Property Information

Block11
Lot4
Qualifier---
CountySalem
MunicipalityWoodstown Boro
Tax Map Page2

Building Details

Building Class16
Description1S-VS-R-1AG-P
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,501
Acreage0.26

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$93,300
41%
Improvement Value:$131,700
59%
Total Assessment$225,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$9,036+1.3%
2024$8,924+3.7%
2023$8,606+2.3%
2022$8,413+3.9%
Property History

Property Sale

Sale
$315,000
Sq Ft1,501DeedBook 4680, Page 1010Recorded11/3/2023

Property Sale

Sale
$277,900
DeedBook 1294, Page 125

Property Sale

Sale
$134,000
DeedBook 1045, Page 126

Property Sale

Sale
$139,500
DeedBook 739, Page 78

Property Built

Built

Year Built: 1969