Skip to content

39 Elm St

Woodstown, NJ 08098

Built 1860

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
May 3, 2023

Property Information

Block17
Lot10
Qualifier---
CountySalem
MunicipalityWoodstown Boro
Tax Map Page4

Building Details

Building Class16
Description2S AL L 2UG
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage2,015
Acreage0.5

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$100,000
40%
Improvement Value:$152,100
60%
Total Assessment$252,100

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$10,124+1.3%
2024$9,998+3.7%
2023$9,643+2.3%
2022$9,426+3.9%
Property History
Sales1

Property Sale

Sale
$27,000
DeedBook 595, Page 63

Property Built

Built

Year Built: 1860