Skip to content

50 E Grant St

Woodstown, NJ 08098

Commercial

Last Sale Price
$420,000
Last Sale Date
Mar 31, 2000

Property Information

Block18
Lot34
Qualifier---
CountySalem
MunicipalityWoodstown Boro
Tax Map Page6

Building Details

Building Class---
Description1S-B-STORE

Assessment

Land Value:$66,200
21%
Improvement Value:$252,200
79%
Total Assessment$318,400

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$12,787+1.3%
2024$12,628+3.7%
2023$12,179+2.3%
2022$11,905+3.9%
Property History

Property Sale

Sale
$420,000
DeedBook 1037, Page 238