Skip to content

74 N Main St

Woodstown, NJ 08098

Built 1850

Last Sale Date
Oct 18, 2019

Property Information

Block21
Lot10
Qualifier---
CountySalem
MunicipalityWoodstown Boro
Tax Map Page8

Building Details

Building Class18
Description2S F L
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage3,664
Acreage0.23

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$67,100
19%
Improvement Value:$279,900
81%
Total Assessment$347,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$13,686+1.3%
2024$13,512+3.8%
2023$13,023+2.3%
2022$12,724+4.0%
Property History

Property Sale

Sale
$0

Property Built

Built

Year Built: 1850