Skip to content

4 Macaltioner Ave

Woodstown, NJ 08098

Built 1948

Last Sale Price
$190,000
Last Sale Date
Sep 30, 2016

Property Information

Block27
Lot9
Qualifier---
CountySalem
MunicipalityWoodstown Boro
Tax Map Page10

Building Details

Building Class16
Description1.5S AL F 1UG
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,564
Acreage0.15

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$77,600
43%
Improvement Value:$102,900
57%
Total Assessment$180,500

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$7,249+1.3%
2024$7,159+3.7%
2023$6,904+2.3%
2022$6,749+3.9%
Property History
Sales3

Property Sale

Sale
$190,000

From: ALLEN, MARK + DEBORAH

To: FRANK, MELISSA

Sq Ft1,564DeedBook 4148, Page 371Recorded10/6/2016

Property Sale

Sale
$186,000
DeedBook 1175, Page 53

Property Sale

Sale
$120,920
DeedBook 1092, Page 63

Property Built

Built

Year Built: 1948