Skip to content

10 Liberty Ave

Woodstown, NJ 08098

Built 1953

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Oct 28, 2010

Property Information

Block45
Lot5
Qualifier---
CountySalem
MunicipalityWoodstown Boro
Tax Map Page14

Building Details

Building Class15
Description1S ST R
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage625
Acreage0.17

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$54,500
56%
Improvement Value:$42,800
44%
Total Assessment$97,300

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$3,408+1.5%
2024$3,359+4.3%
2023$3,222+2.7%
2022$3,138+4.6%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1953