Skip to content

46-4 Post Kennel Rd.

Bernardsville, NJ 07924

Built 2023

Last Sale Date
Feb 19, 2024

Property Information

Block28
Lot4.03
Qualifier---
CountySomerset
MunicipalityBernardsville Boro
Tax Map Page28

Building Details

Building Class20
DescriptionBARN/SHED
Dwellings1
ZoningR1
Sq Footage---
Acreage2

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$502,000
58%
Improvement Value:$360,000
42%
Total Assessment$862,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$15,826-5.3%
2024$16,719+51.2%
2023$11,056+0.2%
2022$11,035-4.5%
Property History

Property Sale

Sale
$0

Property Built

Built

Year Built: 2023