Skip to content

10 Hamilton Street

Bound Brook Boro, NJ

Built 1925

Last Sale Date
Feb 17, 2025

Property Information

Block12
Lot10.01
Qualifier---
CountySomerset
MunicipalityBound Brook Boro
Tax Map Page---

Building Details

Building Class10
DescriptionTHEATER BLDG
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage---
Acreage0.54

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$759,800
52%
Improvement Value:$687,800
48%
Total Assessment$1,447,600

Sale
$0

Property Built

Built

Year Built: 1925