Skip to content

320 Kelly Dr

Neshanic Station, NJ 08853

Built 1994

Last Sale Price
$100
Last Sale Date
Sep 12, 2022

Property Information

Block80
Lot41
Qualifier---
CountySomerset
MunicipalityBranchburg Twp
Tax Map Page10

Building Details

Building Class20
Description2S-AL-L-2AG
Dwellings1
ZoningR-3
Sq Footage3,360
Acreage1.85

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$225,000
25%
Improvement Value:$659,800
75%
Total Assessment$884,800

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$14,385+4.6%
2024$13,754-0.4%
2023$13,804+1.3%
2022$13,627+0.9%
Property History
Sales1

Property Sale

Sale
$363,750
DeedBook 1958, Page 282

Property Built

Built

Year Built: 1994