Search
Foreclosures
Tools
Property History
No events match the selected filters.
Route 202/206
Bridgewater, NJ 08807
Public Property
Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Dec 31, 2010
Property Information
Block449
Lot11
Qualifier---
CountySomerset
MunicipalityBridgewater Twp
Tax Map Page26
Building Details
Building Class---
Description---
Dwellings---
Zoning---
Sq Footage---
Acreage1.5
Owner Mailing
Street
City / State / ZIP
Assessment
Land Value:$17,600
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$17,600
Tax History
| Year | Property taxes | Change |
|---|---|---|
| 2013 | $338 | +4.4% |
| 2012 | $324 | +3.8% |
| 2011 | $312 | -52.1% |
| 2010 | $652 | +1.3% |
Property History
No events match the selected filters.