Skip to content

4 Alisyn Place

Bridgewater, NJ 08807

Built 1987

Last Sale Price
$331,000
Last Sale Date
May 27, 1998

Property Information

Block461
Lot14
Qualifier---
CountySomerset
MunicipalityBridgewater Twp
Tax Map Page25

Building Details

Building Class17
Description---
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage3,958
Acreage0.55

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$347,500
35%
Improvement Value:$633,800
65%
Total Assessment$981,300

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$18,858+7.8%
2024$17,500+6.7%
2023$16,402+1.0%
2022$16,247+0.1%
Property History

Property Sale

Sale
$331,000

To: Dandamudy, Mythily

Sq Ft3,958DeedBook 2173, Page 255

Property Built

Built

Year Built: 1987