Skip to content

3583 Rt 27Princeton, NJ 08540

Church/Charitable

Last Sale Price
$43,000
Last Sale Date
Aug 6, 2068

Property Information

Block11.10
Lot14
Qualifier---
CountySomerset
MunicipalityFranklin Twp
Tax Map Page16

Building Details

Building Class10
Description2SF
Dwellings1
ZoningR10A
Sq Footage6,688
Acreage2.01

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$387,400
56%
Improvement Value:$308,900
44%
Total Assessment$696,300

Sale
$43,000
DeedBook 1185, Page 298

Property Sale

Sale
$43,000

To:

Sq Ft6,688DeedBook 1185, Page 298