Skip to content

1 Gurley Street

Somerset, NJ 08873

Vacant Land

Last Sale Price
$2,000,000
Last Sale Date
Dec 30, 2021

Property Information

Block115
Lot1
Qualifier---
CountySomerset
MunicipalityFranklin Twp
Tax Map Page5902

Building Details

Building Class10
Description---
Dwellings1
ZoningCI
Sq Footage---
Acreage0.27

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$133,000
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$133,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$2,423+54.2%
2024$1,571-13.0%
2023$1,805-2.5%
2022$1,852-1.3%
Property History
Sales1