Skip to content

10 Wyckoff Pl

Franklin Park, NJ 08823

Built 1998

Last Sale Price
$554,000
Last Sale Date
Jul 22, 2019

Property Information

Block33.01
Lot78
Qualifier---
CountySomerset
MunicipalityFranklin Twp
Tax Map Page---

Building Details

Building Class18
Description2SFR 2CG
Dwellings1
ZoningA
Sq Footage3,006
Acreage2.31

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$434,900
47%
Improvement Value:$500,300
53%
Total Assessment$935,200

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$13,824+0.7%
2024$13,727+4.8%
2023$13,099+5.1%
2022$12,458-1.2%
Property History

Property Sale

Sale
$554,000

To:

Sq Ft3,006DeedBook 7138, Page 1917

Property Sale

Sale
$326,657
DeedBook 2178, Page 538

Property Built

Built

Year Built: 1998