Skip to content

12 Pleasant Plains Rd

Franklin Park, NJ 08823

Last Sale Date
Feb 24, 2009

Property Information

Block35
Lot3.01
Qualifier---
CountySomerset
MunicipalityFranklin Twp
Tax Map Page2402

Building Details

Building Class---
Description---
Dwellings1
ZoningR20
Sq Footage---
Acreage0.48

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$320,900
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$320,900

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$5,786+7.2%
2024$5,399+47.5%
2023$3,661+4.0%
2022$3,522-1.2%
Property History

Property Sale

Sale
$0