Skip to content

582 Elizabeth Ave

Somerset, NJ 08873

Last Sale Date
Jun 17, 2065

Property Information

Block511
Lot11
Qualifier---
CountySomerset
MunicipalityFranklin Twp
Tax Map Page72

Building Details

Building Class10
Description2SF
Dwellings1
ZoningA
Sq Footage7,272
Acreage374.3

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$443,000
15%
Improvement Value:$2,559,600
85%
Total Assessment$3,002,600

Tax History

YearProperty taxesChange
Property History
Sales1

Property Sale

Sale
$0
DeedBook 1097, Page 601