Skip to content

109 Weston Rd

Somerset, NJ 08873

Last Sale Date
Oct 18, 2023

Property Information

Block514
Lot51.02
Qualifier---
CountySomerset
MunicipalityFranklin Twp
Tax Map Page71

Building Details

Building Class10
Description---
Dwellings1
ZoningR40
Sq Footage---
Acreage1.69

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$285,700
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$285,700

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$5,194+36.3%
2024$3,812+23.9%
2023$3,077-2.2%
2022$3,145-1.7%
Property History

Property Sale

Sale
$0