Skip to content

1 S Middlebush Rd

Somerset, NJ 08873

Last Sale Date
Jun 18, 2034

Property Information

Block79
Lot6
Qualifier---
CountySomerset
MunicipalityFranklin Twp
Tax Map Page5501

Building Details

Building Class10
Description1SST
Dwellings1
ZoningR20H
Sq Footage6,747
Acreage0.68

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$359,600
39%
Improvement Value:$569,500
61%
Total Assessment$929,100

Tax History

YearProperty taxesChange
Property History
Sales1

Property Sale

Sale
$0