Skip to content

26 Dahmer Rd

Somerset, NJ 08873

Built 1945

Last Sale Date
May 1, 2061

Property Information

Block87.05
Lot2
Qualifier---
CountySomerset
MunicipalityFranklin Twp
Tax Map Page56

Building Details

Building Class16
Description1SF 2G
Dwellings1
ZoningR20
Sq Footage2,432
Acreage1.02

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$342,400
59%
Improvement Value:$238,400
41%
Total Assessment$580,800

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$9,190+17.4%
2024$7,830+8.6%
2023$7,210-2.2%
2022$7,369-1.7%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1945