Skip to content

37-41 Veronica Ave

Somerset, NJ 08873

Last Sale Date
May 18, 2024

Property Information

Block88.02
Lot67.01
Qualifier---
CountySomerset
MunicipalityFranklin Twp
Tax Map Page58

Building Details

Building Class10
Description---
Dwellings1
ZoningB-I
Sq Footage---
Acreage8.66

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$2,598,000
21%
Improvement Value:$9,802,000
79%
Total Assessment$12,400,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$225,928-1.3%
2024$228,920+10.4%
2023$207,297+14.7%
2022$180,673+23.7%
Property History

Property Sale

Sale
$0