Property Sale
Sale
$275,000
From:
To:
Sq Ft1,620DeedBook 6704, Page 2452Recorded3/10/2014
From:
To:
Year Built: 1965
Manville, NJ 08835
| Year | Property taxes | Change |
|---|---|---|
| 2025 | $9,333 | -2.6% |
| 2024 | $9,578 | +2.4% |
| 2023 | $9,353 | +1.8% |
| 2022 | $9,186 | +0.8% |
From:
To:
Year Built: 1965
201 Jackson Ave.
Residential
1600 Raritan Ave
Residential
811 Kennedy Blvd.
Residential
57 No. 19th Ave.
Residential
5 Sydney Pl.
Residential