Skip to content

South St

Manville, NJ 08835

Vacant Land

Last Sale Price
$115,000
Last Sale Date
Nov 16, 1999

Property Information

Block87
Lot25.01
Qualifier---
CountySomerset
MunicipalityManville Boro
Tax Map Page---

Building Details

Building Class10
Description---
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage---
Acreage0.05

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$55,000
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$55,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$1,126-6.3%
2024$1,202+1932.5%
2023$59-6.1%
2022$63-3.6%
Property History

Property Sale

SaleMulti
$115,000

To:

DeedBook Login required, Page Login required