Skip to content

127 Hidden Trail

Plainfield, NJ 07060

Built 1951

Last Sale Date
Oct 24, 1984

Property Information

Block154.02
Lot5
Qualifier---
CountySomerset
MunicipalityNorth Plainfield Boro
Tax Map Page---

Building Details

Building Class17
Description1.5S F G
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage2,116
Acreage0.24

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$90,000
36%
Improvement Value:$160,000
64%
Total Assessment$250,000

Sale
$57,500
DeedBook 1521, Page 751

Property Built

Built

Year Built: 1951