Skip to content

8 Mustang Trail

Warren, NJ 07059

Built 1977

Last Sale Price
$340,000
Last Sale Date
May 30, 2003

Property Information

Block34
Lot3.04
Qualifier---
CountySomerset
MunicipalityWarren Twp
Tax Map Page35

Building Details

Building Class19
Description2S-F
Dwellings1
ZoningR65
Sq Footage3,328
Acreage1.16

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$461,900
52%
Improvement Value:$430,700
48%
Total Assessment$892,600

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$15,349+1.9%
2024$15,060+0.6%
2023$14,968+1.6%
2022$14,734+1.6%
Property History

Property Sale

Sale
$340,000

To: Kreisbuch, Alan S. & Donna B.

Sq Ft3,328DeedBook 5381, Page 3121

Property Sale

Sale
$300,000
DeedBook 1552, Page 491

Property Built

Built

Year Built: 1977