Skip to content

67 Mount Horeb Road

Warren, NJ 07059

Built 1960

Last Sale Price
$260,000
Last Sale Date
Aug 15, 1997

Property Information

Block47
Lot7
Qualifier---
CountySomerset
MunicipalityWarren Twp
Tax Map Page33

Building Details

Building Class19
Description2S-F;2GAR
Dwellings1
ZoningR65
Sq Footage3,068
Acreage2.11

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$355,400
43%
Improvement Value:$478,500
57%
Total Assessment$833,900

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$11,962+1.9%
2024$11,738+0.6%
2023$11,667+1.3%
2022$11,515+1.6%
Property History
Sales1

Property Sale

Sale
$260,000

To: Gebala, Andrezj & Sylvia

Sq Ft3,068DeedBook 2128, Page 523

Property Built

Built

Year Built: 1960