Skip to content

21 Star Dust Drive

Warren, NJ 07059

Built 1972

Last Sale Price
$437,000
Last Sale Date
Aug 18, 1995

Property Information

Block48
Lot2.07
Qualifier---
CountySomerset
MunicipalityWarren Twp
Tax Map Page41

Building Details

Building Class19
Description2S-F;2GAR
Dwellings1
ZoningR65
Sq Footage3,297
Acreage1.17

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$481,700
44%
Improvement Value:$609,800
56%
Total Assessment$1,091,500

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$18,121+2.2%
2024$17,723+1.4%
2023$17,476+1.0%
2022$17,295+2.4%
Property History

Property Sale

Sale
$437,000

To: Burger, Stephen T & Kerry L

Sq Ft3,297DeedBook 2023, Page 566

Property Sale

Sale
$195,000
DeedBook 1457, Page 312

Property Built

Built

Year Built: 1972