Skip to content

41 Morning Glory Road

Warren, NJ 07059

Built 1930

Last Sale Date
Oct 18, 2023

Property Information

Block67
Lot19
Qualifier---
CountySomerset
MunicipalityWarren Twp
Tax Map Page73

Building Details

Building Class18
Description1S-F
Dwellings1
ZoningR20V
Sq Footage922
Acreage4.01

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$442,200
78%
Improvement Value:$121,900
22%
Total Assessment$564,100

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$9,466+2.2%
2024$9,262+3.2%
2023$8,979+3.7%
2022$8,657+3.1%
Property History

Property Sale

Sale
$0

Property Built

Built

Year Built: 1930