Skip to content

2 Tall Oaks Drive

Warren, NJ 07059

Built 1990

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Aug 24, 1994

Property Information

Block72
Lot2.02
Qualifier---
CountySomerset
MunicipalityWarren Twp
Tax Map Page68

Building Details

Building Class19
Description2S-F;3GAR
Dwellings1
ZoningR65
Sq Footage3,682
Acreage1.22

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$393,400
34%
Improvement Value:$766,300
66%
Total Assessment$1,159,700

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$19,518+1.7%
2024$19,188-0.7%
2023$19,315+0.5%
2022$19,214+0.1%
Property History
Sales1

Property Sale

Sale
$762,500
DeedBook 1779, Page 611

Property Built

Built

Year Built: 1990