Skip to content

63.A Mountain Blvd.

Warren, NJ 07059

Last Sale Date
Dec 17, 2024

Property Information

Block74
Lot5
Qualifier---
CountySomerset
MunicipalityWarren Twp
Tax Map Page96

Building Details

Building Class10
Description---
Dwellings1
ZoningCB
Sq Footage---
Acreage1.34

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$885,600
30%
Improvement Value:$2,066,400
70%
Total Assessment$2,952,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$51,005+0.5%
2024$50,776-4.1%
2023$52,938+0.3%
2022$52,785+1.6%
Property History
Sales1

Property Sale

Sale
$441,500
DeedBook 1936, Page 469