Skip to content

6 Isabella Way

Warren, NJ 07059

Built 1991

Last Sale Price
$100
Last Sale Date
Dec 19, 2018

Property Information

Block86.01
Lot14.04
Qualifier---
CountySomerset
MunicipalityWarren Twp
Tax Map Page107

Building Details

Building Class19
Description2S-F;2GAR
Dwellings1
ZoningR20V
Sq Footage2,850
Acreage0.5

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$297,300
36%
Improvement Value:$528,100
64%
Total Assessment$825,400

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$14,169+2.4%
2024$13,833+1.5%
2023$13,627+1.5%
2022$13,426+2.4%
Property History
Sales2

Property Sale

Sale
$570,000
DeedBook 5119, Page 503

Property Sale

Sale
$132,500
DeedBook 1808, Page 218

Property Built

Built

Year Built: 1991