Skip to content

15 Sycamore Way

Warren, NJ 07059

Built 1995

Last Sale Price
$690,000
Last Sale Date
Dec 6, 2010

Property Information

Block87
Lot47
Qualifier---
CountySomerset
MunicipalityWarren Twp
Tax Map Page108

Building Details

Building Class19
Description2S-F;2GAR
Dwellings1
ZoningR10
Sq Footage3,190
Acreage0.28

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$394,900
43%
Improvement Value:$519,600
57%
Total Assessment$914,500

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$15,770+1.8%
2024$15,489+2.1%
2023$15,167+1.4%
2022$14,958-1.2%
Property History
Sales1

Property Sale

Sale
$690,000

To: Wang,Pengxiang & Yin,Xiangying

Sq Ft3,190DeedBook 6386, Page 1362

Property Built

Built

Year Built: 1995