Skip to content

64 Mount Bethel Road

Warren, NJ 07059

Built 1957

Last Sale Date
Oct 29, 2013

Property Information

Block88.04
Lot11
Qualifier---
CountySomerset
MunicipalityWarren Twp
Tax Map Page96

Building Details

Building Class19
Description1.5S-F;1GAR
Dwellings1
ZoningR20V
Sq Footage1,152
Acreage0.69

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$224,800
57%
Improvement Value:$169,100
43%
Total Assessment$393,900

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$6,652+2.0%
2024$6,523+2.8%
2023$6,344+2.6%
2022$6,181+2.7%
Property History

Property Sale

Sale
$0

Property Built

Built

Year Built: 1957