Skip to content

2 Helen Street

Warren, NJ 07059

Built 1958

Last Sale Date
Aug 28, 2013

Property Information

Block96
Lot2
Qualifier---
CountySomerset
MunicipalityWarren Twp
Tax Map Page118

Building Details

Building Class19
Description2S-F;2GAR
Dwellings1
ZoningR65
Sq Footage2,125
Acreage1.56

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$363,300
57%
Improvement Value:$276,300
43%
Total Assessment$639,600

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$10,359+2.6%
2024$10,093+0.5%
2023$10,042+2.2%
2022$9,827+2.8%
Property History

Property Sale

Sale
$0

Property Built

Built

Year Built: 1958