Skip to content

4 Banker Dr

Stanhope, NJ 07874

Built 1977

Last Sale Date
Jun 27, 2023

Property Information

Block14
Lot598
Qualifier---
CountySussex
MunicipalityByram Twp
Tax Map Page5.05

Building Details

Building Class17
Description1 S F
Dwellings1
ZoningR-5
Sq Footage1,876
Acreage0.23

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$102,000
41%
Improvement Value:$149,500
59%
Total Assessment$251,500

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$9,632+1.8%
2024$9,461+6.9%
2023$8,851+0.8%
2022$8,778+0.1%
Property History

Property Sale

Sale
$0

Property Built

Built

Year Built: 1977