Skip to content

43 Winding Way

Andover, NJ 07821

Built 1980

Last Sale Price
$278,000
Last Sale Date
Apr 17, 2003

Property Information

Block285
Lot19
Qualifier---
CountySussex
MunicipalityByram Twp
Tax Map Page7.04

Building Details

Building Class17
Description2SF
Dwellings1
ZoningR-5
Sq Footage2,070
Acreage0.61

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$104,000
40%
Improvement Value:$158,600
60%
Total Assessment$262,600

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$10,058+1.8%
2024$9,879+4.4%
2023$9,464+0.8%
2022$9,385+0.1%
Property History

Property Sale

Sale
$278,000
DeedBook 2724, Page 208

Property Sale

SaleMulti
$153,000
DeedBook 1848, Page 205

Property Built

Built

Year Built: 1980