Skip to content

11 Nook Ln

Branchville, NJ 07826

Built 2010

Last Sale Date
Dec 14, 2015

Property Information

Block104
Lot5
Qualifier---
CountySussex
MunicipalityFrankford Twp
Tax Map Page2103

Building Details

Building Class17
Description2SF
Dwellings1
ZoningAR
Sq Footage1,512
Acreage0.18

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$85,300
36%
Improvement Value:$151,200
64%
Total Assessment$236,500

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$6,784+3.2%
2024$6,573+5.9%
2023$6,206+3.1%
2022$6,022+3.0%
Property History

Property Sale

Sale
$0

Property Built

Built

Year Built: 2010