Skip to content

553 County Route 565

Lafayette, NJ 07848

Built 2007

Last Sale Date
Feb 12, 2013

Property Information

Block12
Lot1
Qualifier---
CountySussex
MunicipalityFrankford Twp
Tax Map Page3

Building Details

Building Class---
DescriptionFARMSTAND/REST
Dwellings---
ZoningCED2
Sq Footage---
Acreage7

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:N/A
0%
Improvement Value:$69,400
100%
Total Assessment$69,400

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$2,064+3.1%
2024$2,002+5.7%
2023$1,895+2.9%
2022$1,840+2.9%
Property History

Property Sale

Sale
$0

Property Built

Built

Year Built: 2007