Skip to content

10 Stehr St

Branchville, NJ 07826

Built 1962

Last Sale Date
Dec 14, 2015

Property Information

Block161
Lot7
Qualifier---
CountySussex
MunicipalityFrankford Twp
Tax Map Page2109

Building Details

Building Class17
Description1SF
Dwellings1
ZoningAR
Sq Footage1,588
Acreage0.45

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$112,900
57%
Improvement Value:$86,700
43%
Total Assessment$199,600

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$5,936+3.1%
2024$5,758+5.7%
2023$5,449+2.9%
2022$5,293+2.9%
Property History

Property Sale

Sale
$0

Property Built

Built

Year Built: 1962