Skip to content

9 Birch St

Branchville, NJ 07826

Built 1980

Last Sale Price
$10
Last Sale Date
Mar 28, 2019

Property Information

Block164
Lot17
Qualifier---
CountySussex
MunicipalityFrankford Twp
Tax Map Page2110

Building Details

Building Class---
DescriptionSHED
Dwellings1
ZoningAR
Sq Footage---
Acreage0.11

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$22,800
83%
Improvement Value:$4,600
17%
Total Assessment$27,400

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$815+3.1%
2024$790+5.7%
2023$748+2.9%
2022$727+2.9%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1980