Skip to content

41 Myrtle Ave

Branchville, NJ 07826

Built 1950

Last Sale Date
Mar 21, 2023

Property Information

Block166
Lot4
Qualifier---
CountySussex
MunicipalityFrankford Twp
Tax Map Page2110

Building Details

Building Class12
Description1SF
Dwellings1
ZoningAR
Sq Footage560
Acreage0.17

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$66,800
70%
Improvement Value:$28,500
30%
Total Assessment$95,300

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$2,584+3.4%
2024$2,499+6.3%
2023$2,352+3.3%
2022$2,277+3.2%
Property History

Property Sale

Sale
$0

Property Built

Built

Year Built: 1950