Search
Foreclosures
Tools
Property History
No events match the selected filters.
57 Lakeview Point Ave
Branchville, NJ 07826
Vacant Land
Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Oct 15, 2018
Property Information
Block170
Lot7.01
Qualifier---
CountySussex
MunicipalityFrankford Twp
Tax Map Page2110
Building Details
Building Class---
Description---
Dwellings---
ZoningAR
Sq Footage---
Acreage0.14
Owner Mailing
Street
City / State / ZIP
Assessment
Land Value:$18,000
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$18,000
Tax History
| Year | Property taxes | Change |
|---|---|---|
| 2025 | $535 | +3.0% |
| 2024 | $519 | +5.7% |
| 2023 | $491 | +2.9% |
| 2022 | $477 | +2.9% |
Property History
No events match the selected filters.