Skip to content

14 Lakeview Point Ave

Branchville, NJ 07826

Built 1950

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Feb 27, 1991

Property Information

Block178
Lot2
Qualifier---
CountySussex
MunicipalityFrankford Twp
Tax Map Page2111

Building Details

Building Class15
Description1SF
Dwellings1
ZoningAR
Sq Footage1,008
Acreage0.52

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$94,300
60%
Improvement Value:$62,900
40%
Total Assessment$157,200

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$4,675+3.1%
2024$4,535+5.7%
2023$4,292+16.3%
2022$3,692+10.5%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1950