Skip to content

104 George Hill Rd

Branchville, NJ 07826

Built 1980

Last Sale Date
Dec 14, 2015

Property Information

Block25
Lot13.06
Qualifier---
CountySussex
MunicipalityFrankford Twp
Tax Map Page6

Building Details

Building Class17
Description2SF G,SOLAR EXM
Dwellings1
ZoningAR
Sq Footage3,238
Acreage8.1

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$105,300
28%
Improvement Value:$267,600
72%
Total Assessment$372,900

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$10,840+3.2%
2024$10,508+5.8%
2023$9,930+3.0%
2022$9,639+3.0%
Property History

Property Sale

Sale
$0

Property Built

Built

Year Built: 1980