Skip to content

105 Dickerson Rd

Branchville, NJ 07826

Last Sale Date
Dec 14, 2015

Property Information

Block30
Lot1
Qualifier---
CountySussex
MunicipalityFrankford Twp
Tax Map Page8

Building Details

Building Class17
Description2SF
Dwellings1
ZoningAR
Sq Footage2,616
Acreage2

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$105,000
35%
Improvement Value:$194,900
65%
Total Assessment$299,900

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$8,919+3.1%
2024$8,652+5.7%
2023$8,187+2.9%
2022$7,953+2.9%
Property History

Property Sale

Sale
$0