Skip to content

50 Hyatt Road

Branchville, NJ 07826

Farm (Qualified)

Last Sale Price
$156,977
Last Sale Date
Apr 23, 2010

Property Information

Block31
Lot6.03
QualifierQ0033
CountySussex
MunicipalityFrankford Twp
Tax Map Page8

Building Details

Building Class---
Description---
Dwellings---
ZoningAR
Sq Footage---
Acreage10.82

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$3,200
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$3,200

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$86+2.8%
2024$84+13.5%
2023$74+32.4%
2022$56+2.9%
Property History

Property Sale

Sale
$156,977
DeedBook 3248, Page 240