Skip to content

20 Davis Rd

Branchville, NJ 07826

Farm (Qualified)

Last Sale Price
$499,500
Last Sale Date
Sep 15, 2003

Property Information

Block35
Lot2
QualifierQFARM
CountySussex
MunicipalityFrankford Twp
Tax Map Page9.03

Building Details

Building Class---
Description---
Dwellings---
ZoningAR
Sq Footage---
Acreage118.42

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$53,800
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$53,800

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$1,457+3.1%
2024$1,414+29.1%
2023$1,095-3.3%
2022$1,132+2.9%
Property History
Sales1

Property Sale

Sale
$499,500
DeedBook 2760, Page 281