Skip to content

11 Little Rd

Branchville, NJ 07826

Built 1971

Owner
---
Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Oct 12, 2025

Property Information

Block37
Lot2.02
Qualifier---
CountySussex
MunicipalityFrankford Twp
Tax Map Page9.02

Building Details

Building Class16
Description1 S F
Dwellings1
ZoningAR
Sq Footage1,882
Acreage4.2

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$127,600
52%
Improvement Value:$118,400
48%
Total Assessment$246,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$7,316+3.1%
2024$7,097+5.7%
2023$6,716+2.9%
2022$6,524+2.9%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1971